Παρασκευή 15 Απριλίου 2016

ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΟ ΖΕΥΓΟΛΑΤΙΟ - ΑΓΩΝΑΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ

του Βαγγέλη Θεοδώρου
Στις 6 Απριλίου το σχολείο μας πραγματοποίησε εκδρομή στο σχολείο του Ζευγολατιού, το οποίο μας επιφύλαξε θερμή υποδοχή.  Εκεί διεξήχη φιλικός αγώνας ποδοσφαίρου μεταξύ των ποδοσφαιρικών ομάδων των δύο σχολείων στο γήπεδο διαστάσεων 11χ11 του Ζευγολατιού. Το πρώτο ημίχρονο έληξε με 2-0 με γκολ του Καλλίρη. Στο δεύτερο ημίχρονο το σκορ γρήγορα διαμορφώθηκε σε 3-1 με γκολ του Μητσόπουλου και για το σχολείο μας με γκολ του Κολλιού μετά από ασσίστ του Μπάκου. Το σκορ έγινε 3-2 μετά από γκολ του Κωστούρου με ασσιστ του Βάρδα, ενώ λίγα λεπτά πριν είχε χάσει για το ΓΕΛ ΒΕΛΟΥ πέναλτυ ο Μπάκου ο οποίος σημάδεψε το ‘’Γ’’ του δεξιού δοκαριού.Στη συνέχεια το Ζευγολατιό προηγήθηκε ξανά με 4-2.
Το σχολείο μας όμως σκόραρε στη συνέχεια άλλα δυο γκολ με τους Κωστούρο και Κολλιό μετά από ασσίστ του Μουλόπουλου και του Μπάκου αντίστοιχα και το τελικό σκορ του αγώνα ήταν το 4-4.Πρέπει να αναφερθεί ότι το σχολείο του Ζευγολατιού αγωνίστηκε με τη βασική ενδεκάδα του σχολικού ενώ το δικό μας παρατάχθηκε με αρκετές αλλαγές και παρ’όλα αυτά αποκόμισε την ισοπαλία κάνοντας πολύ καλή εμφάνιση,ενώ μαθητές και από τα δυο σχολεία βρέθηκαν στις εξέδρες του γηπέδου. Ευχαριστούμε θερμά τους διευθυντές  και τους  συλλόγους καθηγητών των δύο σχολείων που οργάνωσαν τη συνάντηση αυτή και ελπίζουμε σε μια ακόμα την επόμενη σχολική χρονιά.